מסלול מיינדפולנס ויצירתיות

8 מפגשים חווייתיים המשלבים בין מיינדפולנס לבין מגוון תחומי יצירה + סופ”ש

זוהי הזמנה למסלול שהוא חגיגה אמיתית ויוצאת דופן עבור כל מי שמדברים אליהם שני העולמות: עולם ההתפתחות האישית והעולם היצירתי. יחד עם טובי המנחים בארץ נעבור מסע המשלב בין היכרות מעשית עם עולם המיינדפולנס והבודהיזם לבין גילוי והתנסות בביטויים שונים של יצירתיות.

יצירתיות היא כוח פנימי שמייצר משהו חדש. כולנו נולדנו עם כוח יצירתי וחיי היום יום מאפשרים לנו אין ספור אפשרויות לבטא ולחוות יצירתיות. בתוך יצירתיות יש מקום למשחק דמיוני, לתשוקה, חלימת חלומות, פעולה אינטואיטיבית,  פתיחות לחוויה, קשיבות, רגישות, חופש, וחשיבה שונה. יש מקום להנאה.

בקורס נשלב בין מרחבים של יצירה ללימוד מיינדפולנס. מיינדפולנס הוא תרגול בנוכחות ברגע ההווה מתוך בחירה, ובאופן לא שיפוטי. זהו תרגול שעוזר לנו לפגוש את עצמנו ואת העולם ממקום סקרני, אוהב, חומל, משוחרר ולא שיפוטי.  זה תרגול שעוזר לנו לפגוש ולתת מקום לכוח היצירתי שלנו להביא את עצמנו  באופן חי ואותנטי. כך שבמהלך הקורס  נאפשר למודעות קשובה לחזק את הכוח היצירתי שבנו, וליצירתיות שבנו לחזק את היכולת שלנו לחיות חיים מודעים, משמעותיים ופתוחים יותר.

הקורס בנוי כקבוצה רצה לאורך כל השנה, כאשר כל 8 מפגשים ניתן להצטרף . במהלך המפגשים מצטרפים אלינו מגוון רחב של מנחים מהטובים בארץ אשר משלבים בין מיינדפולנס לאומנות במגוון אופנים שונים.

קורס מיינדפולנס ויצירתיות
6.3| יום ד’ | 09:30-13:00 |
רמת אביב והמרכז-מיקומים שונים בהתאם לאופי הפעילות

8 מפגשים ועוד ריטריט (לא כולל אוכל ולינה)
עלות  2500 ש”ח

לשיחה עם עינת 072-3941345 

סיליבוס הקורס

מנחות הקורס

מיכל גורל
מיכל גורל

מנחה ומטפלת במיינדפולנס.  עוסקת בחיבור היצרתי בין מיינדפולנס לחיי היום יום, על גווניהם השונים מתוך רצון לחקור את השאלה כיצד להביא מודעות וגישה מיטיבה לתוך החיים שלנו, על הדילמות והסיטואציות שהם מביאים.  ניהלה במשך 15 שנים מרכז קורסים גדול באונ’ תל אביב, הוכשרה באימון בודהיסטי בגישת סאטיה, בטיפול בנשימה, גישת האקומי ועוד. הקימה ומנהלת את מרכז מיינדפולספייס, מכשירה מנחי קבוצות בגישה. מציירת וכותבת בשעות הפנאי.

עינת חסון
עינת חסון

אמא לשלושה. מטפלת באמנות. בוגרת לימודי תואר שני בתרפיה באמנות, אוניברסיטת לסלי.  מגיל צעיר עסקתי בתחומי יצירה שונים הכוללים אמנות, מלאכות יד, ריקוד ותנועה ורואה ביצירה דרך חיים. העבודה היצירתית בטיפול מהווה עבורי הזדמנות להכרות עם מטופלים ואפשרות ליצירת שותפות, דרכה ניתן לפתוח צוהר אל הנפש, גשר לצמיחה, שינוי והתפתחות. מתרגלת מיינדפולנס וחיה את השילוב בין השניים, בין הכאן ועכשיו וכוחות היצירה. מאמינה שזו הדרך לחיים מיטיבים ויצירת שלווה פנימית.

מנחים אורחים במסלול

תומר פיין
תומר פיין
איש רפואה אינדיאני
מיכאלה מנדה
מיכאלה מנדה
אמנית, פסיכותרפיסטית באומנות מ.א. ובמיינדפולנס. מנחת סדנאות יצירה והבעה.
אסי שורק
אסי שורק
פסיכולוג קליני, מנהל מרכז “טבע ומהות” לטיפול מבוסס מיינפדולנס בטבע
יעל ברקאי
יעל ברקאי
טפלת מוסמכת בתנועה, מטפלת זוגית. הקימה ולימדה בקורס להכשרת מטפלים בתנועה בסמינר הקיבוצים , מנחה במסגרת הקורס להנחיית קבוצות באוניברסיטת תל-אביב.
אליה אייל מור
אליה אייל מור
עוסקת במדיטציה, בודהיזם, שקט ורוגע. מעבירה סדנאות וקורסים ומופעי רומי.
יעקב רז
יעקב רז
חוקר ומתרגם של זן בודהיזם, תרבות ושירה יפנית, סופר ומשורר הכותב שירת הייקו בעברית. מורה למדיטציית הזן ופעיל חברתי ישראלי.
סטיבן פולדר
סטיבן פולדר
מבכירי מורי הדהרמה והמדיטציה בארץ,
מייסד את עמותת תובנה, וכתב את הספר “ערות בחיי היום יום”
לילה קמחי
לילה קמחי
מורה לדהרמה ומדיטציה, מלמדת בארץ ובחו”ל. מוציאה קבוצות למסעות רוחניים
 רוצה להתייעץ איתנו?